Six Degrees Of Separation


 

VINYL "MOON 2002/NOCTUNAL BREED" MOŽNO OBJEDNAT

16. 7. 2017

Pozor, hlášení!
Na stránkách www.paratshop.cz už máte možnost předobjednat vinylové vydání našeho debutu "Moon 2002/Nocturnal Breed"!
K tomu lze přikoupit i triko či mikinu.
Pozor, jedná se o exkluzivní limitovanou edici, proto neváhejte!
vinyl.jpg

SPRING STORM TOUR 2017

4. 5. 2017

spring-storm.jpg
Zlověstné hřmění oznamuje Spring Storm Tour, turné dvou jubilantů, které spojilo stálice českého death metalu Tortharry a jednu z nejosobitějších formací na česko-slovenské metalové scéně Six Degrees Of Separation. 
Letošní významné jubileum – čtvrtstoletí aktivního působení na scéně – Tortharry připomínají vydáním speciálního boxu, v němž je zabalena kompletní diskografie včetně demonahrávek a několika raritních kousků, které nikdy nikde nebyly vydány.
Six Degrees Of Separation si od svého vzniku v roce 1996 prošli opravdu pestrou cestou. Na jejím začátku byl sice doom metal, v jejím průběhu však postupně přidávají rychlost, tvrdost a též progresivní prvky. Finálním výsledkem je obtížně definovatelné metalové vyznění, které sama kapela nazývá metal-soulem. Zatím nejnovější kapitola kapelní historie se pak píše s alby „The Hike And Other Laments“ (2013) a „Simple“ (2016), které vychází pod hlavičkou vydavatelství MetalGate Records.
Již od pátku 5. 5. se tak naskýtá speciální příležitost řádně oslavit pětadvacet let Tortharry a dvacet let Six Degress Of Separation a zároveň posoudit ambiciózní plzeňské mladíky InnerSphere, to vše v klubech českých, moravských i slovenských:
05. 5. 2017 – Náchod, Fun Club Bazzen
06. 5. 2017 – Praha, ExitUs
12. 5. 2017 – Plzeň, Divadlo Pod Lampou
13. 5. 2017 – České Budějovice, Velbloud
19. 5. 2017 – Luhačovice, Sokolka Luhas Vegas
20. 5. 2017 – Žilina, Kolečko

ALBUM SIMPLE V NOMINACI NA CENU BŘITVA 2016

31. 3. 2017

britva.jpg
S radostí oznamujeme, že naše album SIMPLE se dostalo do užší nominace české výroční rockové ceny Břitva v kategorii "Album roku 2016". Více informací o cenách a nominacích naleznete ZDE.

SPOLEČNÉ TOUR S TORTHARRY

25. 1. 2017

Skutečně si myslíme, že v našich končinách není třeba příliš představovat TORTHARRY. Každý, kdo sleduje tuzemskou metalovou scénu, se jich musel alespoň očkem dotknout. My jsme vydali v létě 2016 své nové album „Simple“ a TORTHARRY koncem roku oslavili pětadvacet let na scéně skutečně vydatnou kompilací. Je tedy nutno podpořit obě díla i na koncertních podiích, o čemž vás ostatně hodláme přesvědčit na společném květnovém víkendovém turné. Nyní zde tedy máme šest zastávek, které vám s radostí odtajňujeme.
5. 5. 2017 – Náchod, Fun Club Bazzen (+ Inhuman Torment)
6. 5. 2017 – Praha, ExitUs (+ Return To Innocence)
12. 5. 2017 – Plzeň, Divadlo Pod Lampou
13. 5. 2017 – České Budějovice, Velbloud
19. 5. 2017 – Luhačovice, Sokolka Luhas Vegas
20. 5. 2017 – Žilina, Kolečko

MOON 2002 VYJDE NA VINYLU

18. 1. 2017

Po 15 letech od vydání našeho prvního alba Moon 2002 - Nocturnal Breed jsme se rozhodli ve spolupráci s časopisem Pařát vydat její vinylovou verzi! Na konci ledna ji zadáváme do výroby, takže na finální výsledek si ještě cca 5 měsíců počkáte. Během té doby vás určitě stihneme seznámit se vším podstatným, co bude vinyl s prvním albem obsahovat a co dalšího se kolem této reedice bude dít.
vinyl.jpg

FOTKY Z OSLAVY 20 LET SDOS

9. 8. 2016

plecka_2016_59.jpg
Mocná dávka fotek z vydařené oslavy dvaceti let kapely vás čeká v naší FOTOGALERII!

STARÁ SESTAVA NA ZKOUŠCE!

22. 7. 2016

Po téměř třinácti letech se naše zkušebna stala opět domovem pro výbalé členy SDOS, aby zde společně se stávající sestavou připravili speciální set k 20. výročí kapely.
30. července nesmíte v Ludkovicích chybět!

NOVÉ ALBUM "SIMPLE" VYCHÁZÍ

19. 6. 2016

SIMPLE.jpg
Přátelé, právě oficiálně vychází naše nové album "Simple". Pokud jste neměli možnost koupit ho v předpremiéře na MetalGate Czech Death Festu, můžete už teď objednávat v našem e-shopu.
Těšte se na digipack v krásném třípanelovém provedení, 12 stránkový booklet a hlavně deset zcela nových skladeb. 
K tomu všemu si lze udělat radost všemi ostatními alby (některá jsou už opravdu v omezeném množství), DVD Ubl či nějakým tím tričkem. 
Tak vzhůru do našeho SMÍŠENÉHO ZBOŽÍ!

FURY - SINGL Z NOVÉHO ALBA "SIMPLE"

COVER & TRACKLIST

31. 5. 2016

simple.jpg
Co takhle další díl našeho zpravodajství stran připravované nové desky "Simple"?
Dnes jsme si pro vás připravili hned dvě věci. Jednak bychom vám rádi představili přebal "Simple", jehož autorem, jakož i zbytku vizualizace alba, je Igor Botko z běloruské kapely Vein Of Hate! Jak se vám líbí?
Dále tu máme tracklist alba, který se sestává z následujících 10 introspektivně kontemplativních balad:
Self-aware and Stubborn / Eager / Fury / Compassion / Tragedian / Regret / Resigned / Identity Crisis / Escapist / Pathetic
Tak enjoy a příště se vrhneme na nějakou tu hudební ukázku!

STUDIO REPORT?

23. 5. 2016

SDOS.jpg
Vážení přátelé, další díl našeho zpravodajství stran připravované nové desky "Simple" je tady a jak jsme slíbili, je čas na studioreport!
Dnes se tedy vypravíme do Studio Šopa - nahrávací studio, kde pod taktovkou otce zvuku SDOS Stani Valáška celé album vznikalo a dozvíme se, jak proces nahrávání hodnotí všichni zúčastnění aktéři.

KONTRAKT S METALGATE PODEPSÁN, NOVÉ ALBUM SE BUDE JMENOVAT "SIMPLE"

5. 5. 2016

podpis.jpg
Máme pro vás fotečku z podpisu smlouvy v pražském ústředí MetalGate. Jak vidíte, podpisu se zúčastnili všichni členové ;-)
Nové album se bude jmenovat "Simple" a vyjde v polovině června!

DO STUDIA!

28. 3. 2016

sopa2016.jpg
Pokud sledujete fotky či videa ze studia Šopa, mohlo vás podle loga v levé horní části "komunikačního okénka" napadnout, že tam nahrává pouze SDOS :-)
Od zítřka to bude po celý měsíc i pravda!
Den "D" je za dveřmi...
Těšení i drobná nervozita...
Nové album vyjde pod hlavičkou Metalgate 17. června.
O jeho názvu, dění ve studiu i dalších aktivitách vás budeme průběžně informovat.

20 LET SIX DEGREES OF SEPARATION

9. 3. 2016

20let.jpg
"Těžko zařaditelní, originální, nezaměnitelní… Co by některé kapely za podobná slova daly. Jenže ona pasují jen na někoho, u nás mezi jedny z mála zcela jistě patří SIX DEGREES OF SEPARATION. Ti vznikli na sklonku roku 1996, takže letos je tomu dvacet let, během kterých SDOS zapsali na své konto osm nahrávek. Doommetalové začátky postupem času vystřídala agresivní muzika čerpající z řady metalových subžánrů, přičemž nejen fanoušci či pisálci, ale ani samotní muzikanti se nedokáží shodnout, zda SDOS hrají doom, thrash, death, black, power nebo heavy metal."
Takto začíná obsáhlý článek, který bude ve dvou následujících číslech časopisu Pařát (duben a červen) mapovat kompletní dvacetiletou historii kapely. Rozhodně si jej nenechte ujít.

   

VLASA V ÚNOROVÉM PAŘÁTU

18. 2. 2016

Vlasa.jpg
V novém čísle magazínu Pařát, které vychází 22. února najdete mimo jiné i Vlasovo povídání o Six Degrees Of Separation, Hypnos a Vlasa & Black.
Časopis plný zajímavého čtení nejen o tvrdé muzice objednávejte na www.paratmagazine.com. Za 102,- Kč včetně poštovného to rozhodně stojí.

   

DREAMSCAPES TOUR

25. 11. 2015

sokolka.jpg
Jedna ze zastávek podzimního DREAMSCAPES TOUR se uskuteční už tento pátek v Luhačovicích. Nenechte si ujít jedinečnou sestavu: ADOR DORATH, POSTCARDS FROM ARKHAM, S.W.A a SIX DEGREES OF SEPARATION. Těšíme se na vás!
Ještě upozornění pro návštěvníky sobotní akce WAITING FOR THE WINTER v brněnském klubu Favál - hrajeme jako první už od 18:00 hodin.

   

LUHAČOVICE SE BLÍŽÍ

16. 11. 2015

tour.jpg
V rámci Dreamscapes Tour, které odstartujeme už tento víkend hraním v Třinci a Karviné, nás čeká hraní se skvělými kapelami Ador Dorath a PostCards From Arkham.
Jedna zastávka je naplánována i na naši téměř domácí půdu - do Luhačovic 27. listopadu. Tak neváhejte a přibližte se za námi na Sokolku. Bude veselo ;-)

   

NOVÁ TRIKA V E-SHOPU

1. 9. 2015

triko_involved.jpg
Letní hraní je za námi, nastal čas na inventuru. Máme pro vás k dispozici kolekci krásných triček s dílny našeho grafika Igora Botka. Za zmínku stojí i posledních pár kousků z předchozí kolekce a ještě...
...ještě jsme jakýmsi zázrakem nalezli poslední kousky alba Chain-Driven Sunset. Blíží se absolutní a neodvratitelné vyprodání. Máte-li o cokoliv zájem, račte vstoupit do našeho hypermarketu!

   

TOUR 2015

13. 8. 2015

tour.jpg
Než nasměrujeme veškeré naše úsilí do přípravy nového alba, uděláme si na sklonku prázdnin radost hraním na Pon-Tón festu v Hodoníně (29. 8.).
Podzim bude ve znamení krátkého tour s kapelami Ador Dorath a Postcards From Arkham. Tady jsou termíny a místa:
20.11. Třinec - Barrocko
21.11. Karviná - Hard Cafe
27.11. Luhačovice - Sokolka
28.11. Brno - Favál
04.12. Plzeň - Papírna
05.12. Praha - Modrá Vopice

   

FOTKY Z MASTERS OF ROCK 2015

13. 7. 2015

2015_masters_17.jpg
Sobotní hraní na Masters Of Rock bylo velmi příjemné. Děkujeme všem fans za vytvoření výborné atmosféry. A Senpickovi za FOTKY přímo z kotle. 

   

VZHŮRU NA MASTERS OF ROCK!

24. 6. 2015

mor15.jpg
Budete-li se nacházet na letošním ročníku festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích, zveme Vás pod pódium v sobotu 11. 7. Takže natáhnout ve stanu budík a v 10:50 si to společně užijeme!

   

METAL ONLINE JE OPĚT ONLINE!

30. 4. 2015

Všechna naše alba jsou opět ke stažení a to za velmi příznivý peníz. Stahujte přímo u našeho vydavatele MetalGate Records na TOMTO ODKAZU 

REPORT Z HODONÍNA

13. 4. 2015

hodos.jpg
Téměř okamžitě po vystoupení v Hodoníně se objevila RECENZE z této vydařené akce. Trošku zvláštní na ní je to (a vůbec ne nepříjemné), že se věnuje pouze jedné kapele ;-) 

   

DO STUDIA!

6. 1. 2015

sleep.jpg
Ne, nespíme! O víkendu razíme směr Lipov = Studio Šopa = Staňa Valášek, kde bychom měli zvěčnit pět nových skladeb (pouze však pro interní potřebu). Budiž tímto započata cesta, která by měla vyvrcholit v květnu 2016 novým albem, oslavou 20 let kapely a další spoustou věcí. Odtajňovat budeme průběžně.

   

S KRABATHOR V UHERSKÉM HRADIŠTI

1. 12. 2014

krabasdos.jpg
Je to tak! Už asi víte, že legendární Krabathor to ještě nezabalil a nám bude velikou ctí sdílet s nimi pódium na jejich (a částečně i naší) domovské scéně - v klubu Mír v Uherském Hradišti 21. března 2015! Bude to velká událost, tak snad se tam všichni potkáme!!!

   

NOVÉ VIDEO

25. 11. 2014

FOTKY A RECENZE Z BRNA

23. 11. 2014

Kdo nestihnul parádní akci Waiting For Winter v brněnském Favále, může se alespoň podívat na několik kráských fotek od Andrey Klinkerové a Martina Kusyna, popřípadě si přečíst report z celé akce.

   

METALOVÝ KALENDÁŘ 2015

17. 10. 2014

Kdo by měl zájem o tento skvělý a originální metalový kalendář, napište nám na adresu pavelkurtin@gmail.com
Cena je pouhých 99,-Kč + poštovné.
Popis kalendáře slovy autora Jaromíra “Deathera” Bezruče:
Najdete zde 26 profilů nejen metalových kapel, ale i klubů, festivalů a déle časopisů nebo výroby merche atd. Prostě vše, co spojuje metalová hudba.Trochu nevšední je v tom, že kalendárium s daty se otáčí individuálně, takže se nemusíte dívat na něco, co se vám nebude líbit.V kalendáriu najdete kromě klasických jmen a svátků, hlavně metalové svátky, a těmi jsou akce, koncerty apod. Takže se budou připomínat samy.V kalendáři dále najdete profil daného subjektu s fotkou, logem, obalem poslední aktuální desky. Vše na 300 gr. papíře.
Kapely: Six Degrees Of Separation, Tortharry, Darkside, Fleshless, Antigod, Pergamen, Torc, Dysangelium, Spasm, Apathy Again, Tartaro:s, Fatality, The Pant, Dissolution, Prometalfest, V.A.R., Minority Sound, Cast Of Mind, Nahum.
kal01.jpg
kal02.jpg
kal03.jpg

LETNÍ TÚRA JE ZA NÁMI

21. 9. 2014

Máme za sebou letní túru, během níž jsme doputovali na spoustu vynikajících akcí, jako například na Metalgate Czech Death Fest, Masters Of Rock či Brutal Assault. Děkujeme všem fandům za podporu a energii, která nás vždy pořádně nakopne! Teď nastal čas trochu vydechnout a věnovat se zase chvilku tvorbě nových skladeb. Těšte se ;-)

SDOS & spol. 

   

HOREHLED.jpg

MASTERS OF ROCK 2014 - DĚKUJEME ZA PODPORU!

14. 7. 2014

 

mor2014.jpg

RECENZE v RUM ZINE

30. 1. 2014

Další hodnocení aktuálního alba se objevilo na  RUM Zine! Pomaloučku polehoučku se nám to rozrůstá, o čemž se můžete přesvědčit v sekci Recenze.

NOVÁ TRIČKA SIX DEGREES OF SEPARATION

22. 12. 2013

K novému albu máme i nová trička! Tentokrát s velmi jednoduchým, ale výrazným motivem na kvalitním černém textilu. U pánské verze mají trička bílé lemování na okrajích.
Objednávat můžete v našem e-shopu.

PRVNÍ RECENZE

16. 12. 2013

S prvním (a velmi lichotivým) hodnocením přispěchal Johan z Fobie. Tady máte odkaz přímo ke zdroji, přepis naleznete také na našem webu.

SEZNAM KAMENNÝCH OBCHODŮ

2. 12. 2013

Máte-li chuť podpořit kapelu koupí našeho nového alba, můžete tak učinit i v níže uvedených obchodech. Pokud to máte z ruky, pořád se nabízí objednání přes náš e-shop, e-shop vydavatele či online na www.metalonline.cz.

  • Lokomotiva Music - Kollárova 315, Kutná Hora
  • KaB Music - Husova 103, Jičín - Valdické předměstí
  • Center Music - 5. května 140/8, Mělník
  • VV music shop - Kamenice 144, Náchod
  • Koruna - T. G. Masaryka 825/45, Karlovy Vary
  • Great Store - Jihlavská brána 5/4, Třebíč - Vnitřní město
  • Vladislav Hvízdal (prodej CD, DVD, MC) - Bohuslava Martinů 649/9, Plzeň - Bolevec
  • Rock Paradise - Chelčického 6, Ostrava
  • Tónis distr. s.r.o. - Smetanova 526, Třinec
  • CD eshop - Wurmova 4, Olomouc

JE TO VENKU!!!

1. 12. 2013

Dnes vychází naše nové album The Hike & Other Laments. 10 skladeb, netradiční bílý digipack, 24 stránkový booklet, ve kterém najdete příběh doprovázející každou písničku - to jsou základní údaje o CD, které si můžete objednat za pouhých 150,- Kč v našem E-shopu. Děkujeme všem za podporu! 
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg

NOVÁ SKLADBA

50. 11. 2013

Dnes servírujeme předkrm v podobě skladby Thin Patience, zítra bude následovat hlavní chod - vydání alba The Hike & Other Laments!

OBJEDNÁVEJTE NOVÉ ALBUM!

28. 11. 2013

Vydání alba The Hike & Other Laments se neúprosně blíží. Budete-li mít chuť vyslechnout si naši práci, máte možnost už nyní objednat CD v krásném digipackovém provedení v našem  e-shopu!

NOVÁ SKLADBA!!!

24. 09. 2013

Je to tady! Poslechněte si novou skladbu z alba The Hike & Other Laments By Six Degrees Of Separation! Jmenuje se Hike II. a tady ji máte ve formě lyric videa. Těšíme se na vaše ohlasy!
 

THE HIKE & OTHER LAMENTS - OFFICIAL TRAILER

26. 08. 2013

THE HIKE & OTHER LAMENTS

23. 08. 2013

Postprodukční práce na nové nahrávce se pomalu ale jistě chýlí ke konci a díky tomu se na světlo dostávají nová zjištění; třeba že nahrávka se bude jmenovat The Hike And Other Laments, že tracklist bude mít deset položek, a že na této desce navzdory četným přáním z řad zvukových guru opět nebude rovná basa. Slíbený seznam písní je:
 
Calm Between The Storms
Doom Live
The Hike
Involved
The Hike II.
The Grief
Dark Side Of Conscience
For Jana
Thin Patience
Watchdogs
 
...v mezičase se nám zadařilo zmáčknout struny na několika výborných akcích, jako například na Bugrfestu a Gothoom Festu. Díky všem co jste si to s námi pod pódiem užili!

NOVÉ ALBUM

26. 06. 2013

Album je nahráno! V současnosti probíhá ve studiu Šopa závěrečný mix a mastering. I když je datum vydání stanoveno až na prosinec, budeme se snažit zpříjemnit vám čekání postupným odtajňováním náležitostí kolem desky. Začínáme novým logem! Líbí?

DO STUDIA!

31. 05. 2013

Holoto! Nastal čas zúročit lopotnou dřinu! :-) V neděli nastupujeme do studia Šopa, abychom pod dohledem velkého Stani Valáška vyvrhli na svět novou nahrávku!

SDOS U METALGATE!

16. 04. 2013

Jsme potěšeni oznámit, že jsme podepsali kontrakt na nové album, které vyjde u společnosti Metalgate 1. prosince tohoto roku. Skladby pečlivě pilujeme ve zkušebně, v červnu nás čeká nahrávání ve studiu Šopa, potom (snad) videoklip, koncerty atd. Těšte se!

FEBRUARY HARD SHOW

19. 02. 2013

Téměř na den přesně po dvou letech jsme opět stanuli v plné síle na domácí půdě, konkrétně na luhačovické February Hard Show. Skvělá atmosféra, hodně fans, výborné kapely... co víc jsme si mohli přát. Tady máte malou fotodokumentaci.
 

ZNOVU MEZI VÁMI

22. 01. 2013

Po víc než roce a půl jsme opět stanuli na pódiu! Děkujeme fanouškům na přažském  Winter Metal Attack a těšíme se na další ve Vyškově, Luhačovicích atd. Vaši trpělivost vám snad vynahradíme nejen koncerty, ale hlavně novým albem, které pečlivě připravujeme a které vyjde ještě tento rok.